Červen 2016

Které knihy si s sebou zabalit na dovolenou?

23. června 2016 v 18:17 | Kris |  Co se jinam nevešlo.
Léto se nám pomalu blíží a já můžu děkovat jenom za souhru náhod, když mi při psaní tohoto článku na facebooku vyběhl článek od Knižního klubu, 7 knih, které si musíte vzít na prázdniny. A najednou byla inspirace jasná. Sepíšu Vám zde jen pár knih, které byste si mohli o prázdninách / dovolených přečíst, protože přeci jenom kvůli omezenému množství místa s sebou nemůžete přeci vláčet celou knihovnu, to by asi nešlo. Ledaže byste měli čtečku - to by bylo něco jiného a určitě by to bylo i praktičtejší... ale vůně knih je zkrátka vůně knih.

Je opravdu velmi, velmi těžké vybrat kousky knih, které bych chtěla vypíchnout, ovšem já miluji skoro všechno, co jsem si koupila, takže... tím je to ještě těžší něco doporučit.
Nebudu to tedy dále protahovat, jdu se pochlapit a jdeme na to.


Informace pro tento článek jsem čerpala z internetové adresy - bux.cz - pochází odtamtud obrázky ke knihám. Pokud Vás kniha zaujala, klikněte na její obrázek, který Vás rovnou přesune na stránku knihy.
Obrázek, který zdobí pravý roh začátku článku, je z PINREST.com, jehož odkaz naleznete kliknutím na obrázek a díky tomu se přesměrujete na adresu zdroje.


Charlotte Link -> Ctitel

4. června 2016 v 16:06 | Kris |  Knižní doupě

Poslední dobou si sem tam vezmu i nějakou jinou knihu než jenom romanticky laděné - ono je to občas lepší se ponořit také do jiného příběhu, než jenom do těch, které končí dobře.
Můj zlom přinesl JO Nesbo se svým Sněhulákem, řeknu Vám, když jsem Sněhuláka četla, nechtěla jsem žádného vidět, protože kdyby se to stalo, byla bych v maléru...

A tak si představte, že když jsem ve schránce našla katalog od Knižniho klubu, nečekala jsem a odpoledne jsem listovala katalogem a dívala jsem se na knihy, které bych si chtěla koupit, tak mne zaujala tato.
Ctitel od úspěšné německé spisovatelky současné literatury. Anotaci to má zajímavou, to se musí nechat, takže si na ní brousím drápky a jakmile se vydám do knihkupectví, tak si ji pořídím.

Připojuji Vám sem ještě anotaci

V lese je nalezeno tělo nedávno zavražděné dívky. Policie i rodina stojí před záhadou, neboť dívka zmizela beze stopy před šesti lety. Telefonát prázdninové známosti poskytne vyšetřování první záchytný bod, ale až další zločin,
způsobem provedení nápadně připomínající předchozí, navede policii na konkrétní stopu.
Všechny nitky se sbíhají u jedné ženy: čtyřicetileté Leony Dornové, jejíž život se před jistou dobou vymkl z kolejí. Nešťastnou shodou okolností se stane očitou svědkyní sebevraždy, aniž by jí mohla zabránit; manžel ji opustí kvůli jiné ženě a Leona má pocit, že svou situaci nezvládne. Netuší však, že to je teprve začátek dramatického řetězce událostí, na jehož
konci bude muset zmobilizovat veškerou sílu a rozhodnost na to, aby si zachránila vlastní život…

zdroj obrázku a anotace *

Kniha, která šokovala...

4. června 2016 v 15:25 | Kris |  Knižní doupě
zdroj obrázku:*

Je to tady, první článek o knize, kterou již mám v knihovně, a kterou jsem se rozhodla Vám ukázat. Začala jsem netradičně, jelikož jsem nechtěla moc prozrazovat už na začátku, co jsem si pro Vás vybrala, tak jsem zvolila obrázek autorky, jenž příběh stvořila. Už víte? Pokud ne, nevadí, mám pro Vás pár nápověd, které Vám možná pomohou mou hádanku vyřešit.

Nový vzhled

3. června 2016 v 16:32 | Kris |  Co se jinam nevešlo.

Tadááááááááááááááááááá!!!!

Čubrníte? Já tedy rozhodně ano. Hned Vám to objasním, jelikož je to maličko zavádějící. Ti z Vás, kdo mne znají z mých předchozích stránek jistě vědí, že když jsem se pokoušela o nějaký vzhled své stránky, dopadlo to tak, že raději netřeba používat slova.

Me Before You Soundtrack - Unsteady

2. června 2016 v 19:20 | Kris
Musím se přiznat, pravděpodobně je pro mně zfilmovana adaptace knihy Me Before You nejočekávanějším filmem roku. Nemohu si pomoc, ale jsem na to velmi zvědavá, obzvlášť i kvůli obsazení. Nebudu se ale těšit dopředu, abych z toho nakonec nebyla zklamaná... a abychom si ukrátili čas při čekání na premiéru, je tu něco k poslechu, ať se líbí. :)

Pokud jste Me before you (Než jsem tě poznala), napište do komentářů, jak se Vám kniha líbila. Těším se na Vaše příspěvky ;-)


Kris


První článek

2. června 2016 v 17:46 | Kris |  Co se jinam nevešlo.
Vítejte! Vítejte! Vítejte!

Jsem neskutečně ráda, že jste zavítali na mou stránku doupě knihoholky, kterou jsem se rozhodla založit na doméně blog.cz.
Jmenuju se Kris (jistě víte, o jaké zkrácené jméno se jedná, takže to jistě netřeba zdůrazňovat :-) ), před nějakou dobou (ejspíš to bude rok 2015, kdy jsem oznámila svůj konec s blogováním) a teď po nějaké době jsem se rozhodla vrátit. Upřímně, i kdybyste použili sebeúčinnější lektvar a zeptali se mě, proč jsem se rozhodla vrátit k blogování, konkrétní důvod bych Vám neprozradila - sama ho totiž nevím. Možná to způsobil Instagram, na němž vídávám bloggerky ohledně knih a říkala jsem si, co kdybych sama něco sepsala, ale poté jsem ten nápad zase uklidila do šuplete... a vlastně takhle bych mohla pokračovat až do nekonečna. A hlavní je, že jsem zde. Připravená na psaní o knihách, o tom co mě baví. Bude to takové odreagování od práce, kterou miluji (ano, opravdu se nejedná o překlep a vidíte správně - miluju svoji práci).