Které knihy si s sebou zabalit na dovolenou?

23. června 2016 v 18:17 | Kris |  Co se jinam nevešlo.
Léto se nám pomalu blíží a já můžu děkovat jenom za souhru náhod, když mi při psaní tohoto článku na facebooku vyběhl článek od Knižního klubu, 7 knih, které si musíte vzít na prázdniny. A najednou byla inspirace jasná. Sepíšu Vám zde jen pár knih, které byste si mohli o prázdninách / dovolených přečíst, protože přeci jenom kvůli omezenému množství místa s sebou nemůžete přeci vláčet celou knihovnu, to by asi nešlo. Ledaže byste měli čtečku - to by bylo něco jiného a určitě by to bylo i praktičtejší... ale vůně knih je zkrátka vůně knih.

Je opravdu velmi, velmi těžké vybrat kousky knih, které bych chtěla vypíchnout, ovšem já miluji skoro všechno, co jsem si koupila, takže... tím je to ještě těžší něco doporučit.
Nebudu to tedy dále protahovat, jdu se pochlapit a jdeme na to.


Informace pro tento článek jsem čerpala z internetové adresy - bux.cz - pochází odtamtud obrázky ke knihám. Pokud Vás kniha zaujala, klikněte na její obrázek, který Vás rovnou přesune na stránku knihy.
Obrázek, který zdobí pravý roh začátku článku, je z PINREST.com, jehož odkaz naleznete kliknutím na obrázek a díky tomu se přesměrujete na adresu zdroje.
Jojo Moyes - Než jsem tě poznala

Kniha, jíž jsem věnovala článek - pro připomenutí se můžete podívat zde - opravdu stojí za přečtení. Dokážu si představit její čtení u mořských vln, pravděpodobně bych dokázala nevnímat celý svět a přečíst celou knížku na jedno nadechnutí.
Myslím, že tato kniha potěší zejména romantické duše, které zatouší po srdcervoucím příběhu... a mezi námi, léto bez lásky by nebylo to pravé ořechové, ne?
Knize navíc teď vyšel i nádherný filmový přebal, což by také mohlo být příjemné plus při rozhodování.Jo Nesbo - Sněhulák

Tato kniha je zejména pro ty, kteří zatouží po troše chladu - i když slůvko trochu je velmi mírné. Po jejím přečtení nebudete chtít spatřit sněhuláka, protože jakmile se tak stane, uvědomíte si, že jste v pořádném průšvihu.

Kniha sice vyšla jako sedmé pokračování kriminálních příběhů policisty Harryho Holea, nicméně můžete je číst jednotlivě. Neměla jsem při čtení této sedmé kriminálky pocit, že bych nějak nechápala dějovou návaznost.

Sophie Hannan - Pusinka

Toto kontroverzní dílo Vás nenechá v klidu ani na chvíli. Budete přemýšlet, jestli je hlavní hrdinka vyšinutá (trpící laktační psychózou) nebo je to jen dobrá herečka.
Do poslední chvíle jsem nemohla rozlousknout celý příbeh.
Pokud se na dovolené nechcete nudit, rozhodně sáhnete po této knížce. Ovšem neodpustím si malé varování. Kniha Vám možná způsobí malé úzkosti a pochybnosti o tom, jestli se Vám může tohle stát, jestli budete mít dítě.Emma Donoghue - Pokoj

Další kontroverzní kniha, pokud bych to tak měla nazvat. Ovšem tato je něčím výjimečná. Může za to věk vypravěče, kterým je malý Jack, oslavující právě páté narozeniny. To jsem vám prozradila kousek ze začátku knihy. Jedná se opravdu o netradiční čtení, které je něčím výjimečným. Autorka má zcela dokonalý styl psaní, který Vás doslova vtáhne do děje, že se najednou ocitnete vedle postav a budete vše prožívat s nimi, i když ony Vás neuvidí...

Tato kniha byla zfilmovaná a pokud jste sledovali letošní udílení cen akademie OSCAR, tak jste si mohli povšimnout, že herečka, ztvárňující hlavní hrdinku - jíž můžete vidět i na přebalu knihy -, si odnesla sošku za herecký výkon. Osobně shledávám ten film opravdu slabším odvarem knihy, jelikož kniha je nepopsatelná. Avšak ti, co nečetli knížku, jako je například má sestra, tak říkají, že se jim filmové zpracování moc líbilo. Čili bude určitě záležet na divákovi a tudíž i čtenáři.


J. R. Ward - Králové bourbonu (první díl)

Vítejte v koutku mé oblíbené autorky J. R. Ward a rovněž Vás vítám ve víru luxusu, intrik, peněz, korupce a samozřejmě lásky.
Peníze, hezké ženy, dostihy a luxus to jsou klíčová slova, která vystihují tuto knihu. Jedná se o autorčinu sérii Králové bourbonu a nemohu se dočkat pokračování - její styl psaní opět nezklamal a tak nádherné vykreslení celého prostředí mě pomalu nutilo balit kufry a čekat na odvoz, abych se tam dostala.

Pokud se v horkých a slunných dnech nechcete nudit, sáhněte po "králích", myslím, že rozhodně nezklamou a pokud jste od této autorky již něco četli, rozhodně nebudete zklamaní a budete vědět, do čeho jdete.J. R. Ward - Milenec z temnot (první díl z románového cyklu Bratstva černé dýky)

Vítejte v nočním životě, luxusu, nádherných mužů, lásky a války! Relativně poklidné městěčko v americkém New Yorku je každou noc svědkem čehosi, co bychom si jako normální smrtelnínci neuměli představit.
Románový cyklus Bratrstvo černé dýky patří k mým srdcovým záležitostem. Do hlavních hrdinů se nejde nezamilovat a i ten nejtvrdší z nich umí překvapit.
Nejspíš se ptáte, o kom to básním. Bratrstvo černé dýky patří mezi paranormální romance. Ve většině případů jsou hlavní hrdinové upíři, kteří si buď najdou patrnery mezi sebou a nebo se zamilují do lidí.
Ve světě plném upířích deníků, stmívání a určitě dalších tyto upíry shledávám opravdu vydařenými. Nedokázala bych si bez těchto knih trávit svůj volný čas, což mi připomíná, že spěje čas, abych se znovu ponořila do jejich příběhu a sledovala jejich životní osudy znovu.


Cassandra Clare: Nástroje smrti: Město z kostí (první díl z cyklu Nástroje smrti)

Bojování s démony, láska a záchrana světa. Všechno v jednom, resp. v šesti dílech, které pro čtenáře nachystala autorka Cassandra Claerová. Příběh šestnáctileté Clary Freyové je nevšedním zážitkem, díky němuž Vám dovolená / prázdniny uteče (utečou) jako voda.

Kniha dostala i své filmové zpracování - bohužel zůstalo jenom u jednoho dílu, což je škoda, protože mi adaptace přišla jako zdařilá. V současné době je vysílán seriál, ten jsem neviděla, takže nemohu sloužit, ovšem... podle jednoho spotu, který jsem viděla na internetu se mi to až tak nezamlouvalo.Tak, vybrala jsem několik knih, které si myslím, že stojí za zmínku, ovšem bych jich našla ještě daleko víc, ale to bychom tu taky mohli zůstat po celé prázdniny a jenom bych Vám sem dávala jedno doporučení za druhým.
Věřím, že se Vám alespoň jedna kniha zalíbila a třeba se vydáte prozkoumat příběh, který má pro Vás nachystaný na vlastní pěst. Pokud si nějakou vyberete, určitě dejte vědět, budu vdečná za Vaše názory.

Kris
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rosedarling rosedarling | Web | 23. června 2016 v 20:46 | Reagovat

Když jsem si přečetla název článku, hned jako první kniha mě napadla Než jsem tě poznala. Měla jsi vidět můj úsměv na tváři při spatření té knihy na prvním místě.

Vybrala jsi hezkou sbírku knih. Nejvíce mě upoutala  ta od J. R. Warda. Snad si ji brzo budu moct přečíst. :)

2 Heaven Heaven | Web | 24. června 2016 v 17:35 | Reagovat

Já čtu nejraději v létě a hlavně na dovolených nějaké vtipnější romány... fantasy si nechávám na zimu :D Ani nevím proč :D

3 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 20. července 2016 v 12:38 | Reagovat

pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama