"Bože, byla jsem id***."

29. srpna 2016 v 17:24 | Kristýna |  Knižní doupě
Pokud chcete o knize vedět víc, klikňete na obrázek,
prenese Vás rovnou na stránky internetového knihkupectví.

V první řadě bych se nejspíš měla omluvit za vulgaritu, avšak dovolila jsem si použít citát z knihy jako titulek, tak z tohoto důvodu tak neučiním.Autorku Samanthu Youngovou známe především od její románové série - Dublin Street, v nichž najdeme tyto knihy:
Dublin Street, London Road, Jamaica Lane a India Place. Oproti tomu Hrdina je knihou, která nikam nezapadá a já musím jenom zajásat: HURÁ! (je to z důvodu, že vždy najdu knihu, po níž se mohu utlouct a najednou šup... a je to románový cyklus a čekám neskutečně dlouho na další díl - jsem opravdu náročný čtenář... ) Od předchozích knih se celkem liší tím, že ty mne tolik nezaujaly. Ani anotací, ani obsahem. Dublin Street jsem četla, ale významnější dojem na mne kniha neudělala. Z toho důvodu jsem trochu váhala, kamarádka Vám to rozhodně potvrdí, protože jsem se rozhodovala na dvě návštěvy Neoluxoru, jestli si knihu pořídím. A nakonec jsem neskutečně ráda, že jsem tak udělala.

Hrdina je další knihou ze současného a velmi populárního soudku - erotických románů. Avšak než začneme soudit a házet do jednoho pytle spolu s Odstíny, okolo nichž byl až neskutečný humbuk - a připravte se, že ještě bude.
Obojí jsem četla, takže trochu vím, o čem mluvím, ale rozhodně bych neházela všechny erotické romány do jednoho pytle. Jeden je dobrý a pak narazíte na takový... který se Vám až tolik zamlouvat nebude. To je naprosto normální. Ale bebudu obhajovat knihu, ani její zaměření, ono se říká: "Kdo chce psa být, hůl si vždycky najde." A co čtenář to jiný vkus... takže tímto bych téma šup s tím do jednoho pytle uzavřela.

Název knihy je trochu eufemistický, protože přesnou shodu v tom nevidím, ale musíte hledět opravu velmi s myslí otevřenou... Mě třeba smysl názvu knihy dává, až teď když Vám spisuji pár řádků o knize. Při zpětné rekapitulaci jsem se sebe sama ptala, proč se kniha jmenuje Hrdina, když úplně na sto procent tam nic takového není... ale ono to je, jenom musíte umět celkem pozorně postavám naslouchat. Bohužel nebudu prozrazovat, protože bych Vás připravila o veškerou legraci při čtení.

Kniha se nijak neliší od ostatních na toto podobné téma. Hlavními rysy jsou zejména:

-> on je pohledný, skoro dechberoucí arogantní floutek, o němž nevíte, zdali ho máte ubít kabelkou nebo ho začít na místě líbat.
-> ona je krásná, inteligentní a jako jediná se mu dokáže vzepřít

Ale i přes veškeré stereotypy, se uvnitř příběhu nachází "cosi", které ho odlišuje od ostatních.

Alex "Lex" je nezávislá a od rodiny neočekává žádnou podporu, i když tím neskutečně trpí. Má skoro práci snů, takže si nemůže stěžovat.
Caine je velmi úspěšným finančníkem. Je neústupný vůči ostatním a jedině tak dokázal získat vše, co si zamanul.
A tak tu máme dva hrdiny, jejichž cesty se spojily dohromady ještě před tím, než to oni sami chtěli, ale pocitili chapadla osudu velmi drsně a bolestně.

Celá kniha se čte neskutečně lehce a velmi nenáročně. Sama jsem se přistihla, že jsem o obědové pauze v sobě sotva dusila nedočkavost, abych se mohla do příběhu ponořit znovu nebo jsem si rozebírala některou scénku znovu a znovu. O tom že se mi kniha četla neskutečně dobře, svědčí i fakt, že jsem ji přečetla za nějaké čtyři dny...

A teď si představte. Plujete si tak lehce dějem, smějete se nebo trpíte spolu s hlavními hrdiny a najednou se dostanete k místu, z něhož máte pocit, že se díváte do zrcadla. Chování postav, jejich určité situace a dokonce i to, co knižní hrdinové cítí a prožívájí, znáte (nebo alespoň obdobně). V onu chvíli Vám naskočí uvědomění si... a tak jsem musela na chvíli přestat číst a říkala jsem si, jak dlouho mi to bude trvat, než se s tím nakonec napevno srovnám a přijmu to, jaké to je. A v té chvíli se nějak myšlenky nedaly zastavit a tak jsem se vlastně musela sebe sama zeptat, co kdybych byla vytrvalejší? Změnilo by se něco? Ale... to sem vlastně vůbec nepatří a nechala jsem se trochu unést.

Nebudu Vám prozrazovat, který z hlavních hrdinů má tajemství, po kterém Vám troch uspadne čelist údivem, protože bych Vás ochudila o čtení, jak jsem Vám už říkala.
Pokud máte rádi romány podobného typu, rozhodně neváhejte, myslím, že Vás nezklame. Mne rozhodně sklamání na mysl nepřišlo, tak snad se to Vám nestane.

A vlastně na závěr přeci jenom něco malého mohu prozradit. Ve skrytu duše jsem trochu doufala v jiný konec, nebo jsem si alespoň myslela, že by mohl nastat. Ačkoli jsem celkem ráda, jak to skončilo... A ještě trochu chvály na úplný závěr.
Epilog knihy byl nenásilným zakončením celé knihy. Nemusíte se bát, že by tam byla samostatná stránka, na níž by byl napsán velkými písmeny EPILOG, tak to opravdu nehrozí. Autorka to pojala jako celý příběh a nechala vypravěčku dovyprávět svůj příběh, o nějž se musela podělit - také bych se rozhodně dělila -, nerušeně až do samotného konce.

SHRNUTÍ NA ZÁVĚR

Název knihy: Hrdina
Autor: Samantha Youngová
Nakladatelství: IKAR
Počet stran: 352
ISBN: 978-80-249-3174-6

Četli jste? Líbila se Vám kniha nebo spíš nelíbila? Podělte se v komentářích.

Na viděnou u dalšího článku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám v doupěti?

Ano. 88.2% (15)
Spíš ano. 0% (0)
Ne. 11.8% (2)
Spíš ne. 0% (0)
Vůbec. 0% (0)

Komentáře

1 Michaela Michaela | Web | 29. srpna 2016 v 20:14 | Reagovat

Určitě se po ní podívám, děkuji za tip :)

2 Medvěd Medvěd | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 10:34 | Reagovat

Tohle si já asi nepřečtu ale pošlu tip rozhodně dál :). Myslím, že se téhle knížky někdo chytne.

3 cincina cincina | Web | 31. srpna 2016 v 18:51 | Reagovat

Bohužel nemám moc co ke knize říct, protože jí vůbec neznám a ani jsem jí nečetla:)
Já čtu momentálně V pekle plynových komor a můžu jenom doporučit! Úžasná kniha!:)

4 Kristýna Kristýna | Web | 1. září 2016 v 16:19 | Reagovat

[1]: Moc rádo se stalo, jsem ráda, že jsem podnítila zájem :-)

[2]: Nevadí, i tak mnohokrát děkuji za doporučení dalším.

[3]: Vůbec nevadí :-) Mnohokrát děkuji za tip, už si ho zapisuji, abych se na knihu podívala :-)

MNohokrát Vám děkuji za komentáře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama