Co jsem viděla? Aneb tajemství jejich očí...

15. srpna 2016 v 19:31 | Kristýna |  Co zaujme...
(zdroj obrázku: google.com)

Jak byste zareagovali Vy samotní, kdyby se Vám stalo něco podobného? Zamyslete se nad tím, než (na konci) odsoudíte... Jistě... nevíte, o čem mluvím, avšak pokud bych vše prozradila už na začátku, málokdo by dočetl článek do jeho samotného konce.


A teď vlastně k onomu filmu, který shledávám jako velmi očekávaný.


Když jsem poprvé viděla trailer k filmu, říkala jsem si, že to určitě musím vidět. Podobnou větu pronesu skoro u každého filmu, jenže pak z toho polovinu nevidím a zhlédnu vždy jenom hrstku z mého předchozího výběru. Pak jsem ale na film dočista zapomněla, a vzpomněla jsem si na něj až při jednom volném pátku. A musím říct, že jsem neskutečně ráda, že jsem se k jeho zhlédnutí dostala.

Na stránkách Česko-Slovenské filmové databáze si můžete přečíst oficiální synopsi a podívat se na trailer k filmu. Přidávám pouze odkaz, abych neměla co článek, to zkopírovaný text.

Oficiální synopse a trailer


Už při samotném začátku filmu jsem si říkala, že po kriminálkách nebo thrillerech moc často nesahám, ale tenhle film by pro mě mohl být nějakým zlomem.

Než přistoupím dál, pouze upozorním, že jakékoli vyrušení budete nelibě snášet a bylo by možná lepší, pokud se na to budete dívat za světla - nic děsivého (lekavého) tam není, ale světlo (ať už denní nebo umělé) nám poskytuje jakousi ochranu. (Ale nemusíte se tím řídit. Já jsem strašpytlík, který je zděšený i tím, když mu volá operátor a v prvních vteřinách hovoru se mu klepe hlas jako osika ve větru.)

Hlavní hrdinku - i když bychom mohli říct, že tento příběh nám nabízí rovnou tři hlavní postavy - ztvárnila Julia Roberts. Nádherná žena, kterou maskéři změnili na unavenou policistku a téměř byste si řekli, že ona je jenom unavené dvojče nádherné hollywoodské herečky. Ovšem jedinou vadu na kráse to celé mělo - dlouhodobý dabing (nejspíš bych měla říct, že hollywoodské herečce byl zmeněný dabér... a opravdu je to v prvních minutách filmu nezvyk a celkem i rušivý element. Podobně to měla i Nicole Kidman.)

Ale vraťme se k ději. Samotný začátek vypadá poklidně, jako správná kriminálka, kterou vídáme dnes a denně. Ovšem pak přijde chvíle, která změní celý děj a orientaci příběhu. Prolíná se zde minulost se současností. Pokud budete příběh vnímat pozorně, nebudete mít problém s návazností.
Tvůrci toto prolínání udělali velice dobře, takže nebude problém.

Celý děj postupně poodkrývá spletité situace a vysvětluje Vám otázku PROČ.

A zde bychom si mohli položit oněch pár otázek, které jsem Vám položila na začátku článku.

Konec fimu jsem sledovala doslova s otevřenými ústy. A díky celému ději, který byl něčím neobvyklý - nebyl to totiž klasický krimi film - vzhledem k zápletce. A málem bych zapomněla, že při začátku filmu mě polila hrůza a pár slz za oběť padlo. Julia Roberts umí zahrát naprosto všechno a bravurně.

Nicméně už dále rozepisovat tento film nebudu, protože hrozí, že bych mohla něco prozradit, i když si myslím, že by se to podařilo, ani bych nemrkla.

Snad se Vám alespoň trochu mé shrnutí filmu líbilo a pokud jste film viděli, napište do komentárů, jak se Vám líbil nebo nelíbil.

Budu se těsit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám v doupěti?

Ano. 88.2% (15)
Spíš ano. 0% (0)
Ne. 11.8% (2)
Spíš ne. 0% (0)
Vůbec. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama