Miluji slunné dny.

25. srpna 2016 v 17:41 | Kristýna |  Co se jinam nevešlo.
Nádherné čtvrteční a slunné odpoledne moje milé duše, které jste zavítaly na tuto stránku. Mám toho tolik, co Vám chci napsat a další článek čeká na sepsání, takže nebudu chodit dlouho kolem horké kaše a jdeme na to.

Co Vás uvnitř článku mimojiné čeká?

- můj včerejší den
- nové knižní úlovky
- výstavaVčera jsem na facebooku publikovala tuto fotku.Původně jsem si myslela, že bych mohla sepsat samostatný článek, jaká tajemství ukrývá má kabelka, ale nakonec jsem se rozhodla, že to zakomponuji do tohoto článku. Fotka se navíc vztahovala k včerejšímu výletu, takže i z toho důvodu jsem volila takto.
Moje kabelka by se pomalu mohla rovnat Hermionině, která si ji zvětšila pomocí kouzla. Někdy si říkám, jestli toho nenosím s sebou moc, ale pak si říkám, co kdyby náhodou. A na co kdyby náhodou musím být připravená.

Jaká tajemství ukrývá má kabelka?

- peněženka- klíče
- sluchátka
- kniha
- kapesníčky
- pití
- taštička s antibakteriálním mýdlem a ubrousky na ruce
- sluneční brýle a obal na ně - do něho potom ukládám dioptrické
- balzám na rty - bez toho ze zásady nevycházím z domu
- kniha - další věc, bez které nevycházím z domu

Jaká překvapení ukrývá Vaše kabelka, pokud chcete, podělte se.
Když už jsme u knihy, tak se udála včera menší změna. Rozhodla jsem se po celkem dlouhé chvíli, že si musíme od sebe s Harrym odpočinout. Strávila jsem s ním příjemné letní dny, avšak léto pomalu končí a musím jej nechat jít... Však ono já se zase na něho brzy podívám, jak se znám. (O tom, co jsem se rozhodla číst, Vám poreferuji v průběhu článku.)


Včera jsem navštívila Retro výstavu v Tančícím domě. Jde o ukázku 70. a 80. let u nás. Musím říct, že to nebylo špatné, ovšem trochu jsem čekala cosi víc. Avšak výstava je jednoduchá a vzdušná, takže se to víceméně kompenzuje. Navíc návštěvníkům, s platnou vstupenkou z výstavy, je umožněn vstup na vyhlídku zdarma (v ceně je i jedno pití - podle slov toho pána na recepci. Pití jsme neměly, tak abych neříkala nesmysly.)

Kdyby obrázek nebyl viditelný, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte si první možnost -> Zobrazit obrázek.

Výhled na Prahu byl naprosto úchvatný. Sluníčko sice dávalo o své síle pěkně vědět, ale nebylo to vůbec špatné - pořád lepší, než aby pršelo.
Rozhodně ho doporučuji, pokud byste nechtěli na výstavu, ale jenom na vyhlídku, tak si myslím, že budete potřebovat taky nějakou vstupeknu, jelikož jsem tam zahlédla něco okolo sta korun, ale nevím, nebudu plašit a odrazovat - holt výlety po hlavním městě levná záležitost nejsou a nejspíš ani nebudou.
Chtěla jsem Vám přidat obrázek ještě z Vyhlídky, ale fotka se nahrála zvláštně, tak Vás nebudu trápit, abyste museli točit hlavou jako sovy... každopádně možná ji nahraji na facebook, takže o ni nejspíš nepřijdete.

Když je krásně, tak se ani nechce nastupovat do MHD a popojet třeba jednu dvě stanice. Opravdu jsem se raději procházela a dívala jsem se všude kolem. Bylo to krásné. Skoro před rokem jsem měla podobnou procházku, která ovšem skončila ne příliš dobře a těžko se mi šlo místy, kde se mi najednou rozpadly mé ideály v prach...
Ale nebudu zabíhat do minulosti a kazit tím článek.

Tak si vychutnejte další fotky, než půjdeme v textu o něco dál.

Mé nejoblíbenější rádio ze všech! Poslouchám jej každé ráno v práci
a nedám na něj dopustit.

Jeden dalších výhledů. Úplně jsem si je zamilovala.

Poslední dobou mě to fotografování nějak chytlo.

Jedna z Karlova mostu.

Po krásném výletu jsme jedly zrmzlinu u fontány na náměstí Kinských.

Po pořádné procházce jsme se rozhodly, že se najíme trochu nezdravě... Mělo to jednu výhodu, protože jsme seděly naproti knihkupectví, do kterého jsem stále koukala a nakonec jsme se tam ještě jednou vrátily (už jsme se tam zastavovaly před jídlem).
A ještěže jsem se znovu vypravily. Prošla jsem si krásně a v klidu uličky s knihami a odolávala jsem pokušení, abych si koupila více knih.Musím se přiznat, že jsem nakoukla do nejnovější knihy o Harry Potterovi a lehce jsem zklamaná... Čekala jsem, že celý příběh bude trochu upravený do románové podoby, ale toto mi přišlo celkem rušivé. S těžkým srdcem se přiznávám, že s největší pravděpodobností si osmou knihu nekoupím. Přijde mi škoda, že se znovu nepodívám do onoho kouzleného světa, ale bude to pořád lepší, než aby se mi na knihu jenom prášilo a já ji nikdy neotevřela.
Avšak jsem si pořídila novou knihu, o které jsem uvažovala jenom teoreticky a říkala jsem si, že nevím, jestli si ji mám pořídit a nakonec jsem ráda, že jsem si ji koupila. Za včerejší odpoledne jsem přečetla pět kapitol a neskutečně si čtení užívám, stránky mi doslova plynou před očima. A dokonce už pociťuju opět první záchvěvy zamilovanosti vůči hlavnímu hrdinovi... No na další povídání o knize si musíte počkat na mé hodnocení, až ji dočtu, abych nechválila dne před večerem.
Po návštevě Neoluxoru, kde jsem si koupila jednu knihu, jsme zavítaly do Levných knih na Andělu a to je teprve ráj na zemi. Objevila jsem tam Ilustrovaného průvodce ságou Stmívání - z pěti set byla zlevněná na čtyřičet korun. Pak pokračování knihy Krásná katastrofa jsem koupila také velmi lacino, takže jakmile půjdu do Neoluxoru, zavítám i do Levných knih, abych se podívala, co tam mají nového.
A návštevou knihkupectví mi můj den s kamarádkou skončil. Ona odešla směrem na Smíchovské nádraží a já jsem se vydala Zborovskou ulicí na Palackého náměstí. Ani jsem neměla touhu nastoupit do rozpálené tramvaje a tak jsem si udělala krásnou procházku.
Musím však říct jedno: PROBOHA LIDI, USMÍVEJTE SE!!! Sama nejsem z těch, kteří se pravidelně usmívají, poslední měsíc jsem spíš trochu bez výrazu, nebo nosím lehce smutný výraz, ale... včera jsem se usmívala. A když se s úsměvem díváte kolem sebe, je najednou krásněji a pak vidíte, jak jsou všichni podmračení a mají výraz: Ještě tě neznám, ale už tak mě štveš.
Každopádně mé cestování bylo zakončeno celkem pěknou věcí. Na autobusové zastávce směrem domů, jsem objevila tuto zprávu.


Jsem neskutečně ráda, že se ještě v této době najdou lidé, kteří mají srdce na pravém místě a nejsou lhostejní.


Doufám, že si taky užíváte krásných slunečních paprsků a pokud jste dočetli dokonce, mnohokrát Vám děkuji.
Budu se na Vás těšit u dalšího článku.

Kristýna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám v doupěti?

Ano. 88.2% (15)
Spíš ano. 0% (0)
Ne. 11.8% (2)
Spíš ne. 0% (0)
Vůbec. 0% (0)

Komentáře

1 cincina cincina | Web | 26. srpna 2016 v 19:34 | Reagovat

HP do tašky je skvělý výběr knihy!:D Takové typy článků mám hrozně moc ráda:)
A ano, počasí je krásné... a jak trávím tyhle krásné dny? No samozřejmě v práci:D Ale až bude hnusně, tak to určitě budu mít volno!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama