Než jsem tě poznala - filmová adaptace

13. srpna 2016 v 19:31 | Kristýna |  Co zaujme...
(zdroj obrázku google.com)

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku (samozřejmě z mého pohledu), konečně vstoupil do kin a rovněž zanechal nezměnitelný otisk.Nejspíš bych v ptvní řadě měla říct: "DĚKUJI!" A minimálně slovo díků zopakovat ještě několikrát. Z počátku jsem byla nejistá a nevěděla jsem, jestli mám filmové zpracování vůbec vidět, abych z toho nebyla zklamaná, jako z některých předchozích filmů. Trailer mě sice navnadil (když jsem si připraviovala článek, měla jsem tam uvozovky, ale odstranila jsem je, protože jsem si říkala, jak by to nelibě mohlo vyznít, kdybych je nakonec použila), ale stále jsem si říkala, abych se moc netěšila, protože co kdyby náhodou...
Jenže mé co kdyby se rozpadlo v prach snad deset minut po uplynutí začátku filmu. Mé nervózní ošívání se totiž změnilo v široký úsměv, mračení a slzy. Ani nevím, proč to tak bylo, ale atmosféra knihy pro mne zůstala zachována. Možná za to mohl (resp. může) fakt, že scénář k filmu napsala sama JOJO MOYES, takže její pohled na příběh zůstal nezměněný.

Bylo to pro mně neskutečným překvapením, abych pravdu řekla, ani v nejmenším jsem nepočítala s tím, že bych mohla být z filmu tak "uválená".

Dalším plusem bych klidně mohla ohodnotit výběr hlavních hrdinů.

Lou jsem si oblíbila už ve Hře o trůny, když jsem pokkoušela své první zhlédnuté (moc daleko jsem se ovšem nedostala, jelikož mého favorita zabili snad v sedmém díle první řady, takže od téé doby nevím, co se tam událo nebo kdo pletichaří, intrikuje... No zkrátka pan S. Freud by měl radost.)
Willa jsem si snad nemohla představovat lépe... Opravdu SKVĚLÉ!
V obou případech to byl ten správný typ, jelikož mi trvalo asi dvacet miut, než jsem se stihla do filmového představitele Willa zamilovat.
Mohla bych sepisovat jednu chválu za druhou, až by to nevypadalo vůbec hezky - ale opravdu jsem tam nenašla pasáž, kdyrá by mi byla vysloveně proti srsti a ovlivnila tak můj názor.

Myslím, že si v brzké době opět přečtu knihu a zhlédnu film. Rozhodně mě to nezklamalo.

Viděli jste? Napište. Budu se těšit na Vaše názory.

P. S.: Všimli jste si tam herce, který ztvárnil filmového Nevilla Longbottoma?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám v doupěti?

Ano. 88.2% (15)
Spíš ano. 0% (0)
Ne. 11.8% (2)
Spíš ne. 0% (0)
Vůbec. 0% (0)

Komentáře

1 cincina cincina | Web | 16. srpna 2016 v 19:07 | Reagovat

Na tuhle knihu i film si dělám zálusk! I když jsem většinou zastánce toho, že to, co se líbí většině, se mi moc nelíbí. Ale u tohohle to doufám bude jinak:)

2 Kristýna Kristýna | Web | 17. srpna 2016 v 17:51 | Reagovat

[1]: Celkem Ti rozumím... ono když je kolem knihy / filmu hrozný humbuk, až enormní, tak se do toho dostat je taky hodně těžké, navíc jak každý o tom mluví, tak chtě nechtě něco prozradí (doufám, že to není můj případ; haha :D) Každopádně doufám, že tě to nezklamě a bude se ti to líbit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama