Sylvain Reynard - Gabrielovo Inferno

9. srpna 2016 v 19:31 | Kris |  Knižní doupě
Italská literatura. Spisovatel Dante Alighieri a on samotná Dante. Beatrice - jeho múza. Vergilius - Beatricin přítel (ovšem je to jistá metagora, vzhledem k ději)...
A mohla bych pokračovat dalšímu a dalšími výtahu, kterými by se dalo charakterizovat příběh, jenž je svým způsobem netradiční a přitom už jich bylo napsáno na podobné téma (velké lásky) nespočet - obzvlášť v současné době.

Oficiální anotace.
(oficiální anotace i obrázek ze stránky bux.cz)

První díl nové romanticko-erotické trilogie. Profesor Gabriel Emerson je ve dne uznávaným specialistou na Danta, v noci se změní na šelmu zmítanou erotickými touhami a téměř zvířecími pudy. Aby dostal vše, co chce, využívá svého neuvěřitelného šarmu a skvělého vzhledu, pod kterým se ovšem skrývá temná minulost a prázdnota. Pak se v jeho životě objeví studentka Julia a s ní i svádění, zakázaná láska a možná i vykoupení z Gabrielova osobního pekla…

Jak vlastně začát, aby má myšlenka nevypadala jako barbar? Zkusím to nějak formulovat.. Em... takže jsem celkem fanoušek netradičních lásek v knihách nebo dříve tomu bývalo v povídkách. Tím vlastně chci říct, že mi nevadí, když hlavní postava (je jedno jestli jde o muže nebo ženu) má místo rukou chapadla, másto plic má žábry nebo by létala na koštěti. A to je na tom to hezké - hlavně, když se mají rádi.
(Abych nemluvila jen v hádankách, hodně se mi líbí fanouškovská myšlenka Dramione - pokud jste na to někde narazili, nejste překvapení. Záporné postavy v sobě mají určité kouzlo.) Nicméně než pokročím o něco dál, tak je tu malé přiznání.
Když jsem totiž psávala (hrozný to výraz), takže, když jsem psala, dvakrát jsem sáhla po tématu vztahu učitel a studentka. Nebojte se, nebyla jsem až tak zvrhlá, abych psala echt nechutnosti. Upravila jsem to do podoby mladého učitele a plnoleté studentky. (Jí bylo 18 let a jemu 27.) A přesně toto tíma se vyskytuje i v trilogii Sylvaina Reynarda, proto nejspíš pro Vás nebude žádným překvapením - obzvlášť po tom, co jsem vše prozradila - že se tyto knihy dostaly na seznam jedněch z mých nejoblíbenějších.

Jak jsem se už zmiňovala ba začátku článku, hlavním a celkem podstatným stavebním kouskem celé trilogie (a myslím, že i jeho následných knih), je právě Italská literatura.

On je profesorem na katedře italských studií a je považován za jednoho z nejlepších odborníků na Danta. Jeho minulost ho dohání co chvíli a kostlivce ve skříni nelze skrývat donekonečna. Jeho ego je narostlé do takových rozměrů, že je ještě s podivem, že si vidí na špičku nosu.

Na druhé straně je však jeho opak. Odpusťte mi to slovo, ale panensky čistá a nevinná jako kvítek lilie ONA, která se zamilovala do Danta na popud jednoho večera, který jí změnil svět a pohled na život.

Ona je jeho naprostým opakem. Ať už jde o poměry, v kterých oba žijí, nebo o jejich temperament. Julianne je klidná, tichá osoba, co nejraději bude snášet vše, co jí osud postaví do cesty, než aby si jakkoli stěžovala. Naproti tomu Gabriel je schopný vyvolat i nukleární válku, jen aby dosáhl svého.

A přes to všechno by se zdálo, že ty dva nemůže nic spojovat... ale opak je pravdou. Jsou jako jing a jang. (Nebojte se, neprozradila jsem Vám zápletku knihy.)

Asi není třeba důkladně hodnotit nebo udělovat hvězdičky - jak jsem sala v článku ke knize od Jojo Moyes, nebudu tak činit - ono je velmi výmluvné, že jsem se to profesora dokázala zamilovat během několika kapitol.

Pokud toužíte po knize, která Vám ukáže i netradiční prostředí, nebo bych mohla také říci pozadí příběhu - neváhejte a sáhněte po knižní trilogii Sylvaina Reynarda.

Mějte však při čtení na paměti, že všechno má svůj důvod a něco se vždy rodí z něčeho. Usmívající se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám v doupěti?

Ano. 88.2% (15)
Spíš ano. 0% (0)
Ne. 11.8% (2)
Spíš ne. 0% (0)
Vůbec. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama