Tykání až na straně 190.

4. září 2016 v 12:10 | Kristýna |  Knižní doupě
Pokud chcete o knize vedět víc, klikňete na obrázek,
prenese Vás rovnou na stránky internetového knihkupectví.

Jak byste snášeli Vy náladového šéfa, který by byl chodícím egomaniakem, sotva by otevřel ústa, dokázal by zurážet polovinu pracovníků a ještě navrch k tomu by byl žhavý jako samo peklo? Hrozivá kombinace, že ano? A přesto se s tím hlavní hrdinka vyrovnala podle mého skvěle. Dávala mu okusit jeho vlastní medicínu, ačkoli to byl velký risk, protože mohla velmi tvrdě narazit a ztratit tak vše, na čem bez přestání dřela.Christina Laurenová patří k autorkám, které se také vydaly na cestu odhalující erotično v románech. Z její tvoby je velmi populární série Božský bastard, který má nakonec 4 díly - Božský bastard, Božský cizinec, Božský hráč a Božský milenec. Dále pak sepsala Vášnivou trilogii, v níž najdete Vášnivého svůdníka, Vášnivého sprosťáka a Vášnivého hříšníka. V případě této autorky si myslím, že přijde určitě s další knihou, která Vám vezme dech - rozhodně nepíše nezajímavě a myslím, že tím osloví čtenáře, který preferují tento směr literatury.

Hlavní hrdinkou knihy je Chloe Millsová, většinu příběhu vystupuje jako slečně Millsová, stážistka v jedné velmi úspěšné marketingové firmě. Svou praxi potřebuje pro získání vysněného MBA titulu. Jejím mentorem je právě onen Božský bastard, který je sice pohledný, ale jakmile otevře svá pohledná ústa, máte neskutečnou chuť mu je něčím zacpat... a hledáte cokoli, co máte v danou chvíli po ruce.

Kniha má své plus v tom, že přináši čtenáři pohled obou postav. Střídá se to po kapitolách a rozhodně nemusíte mít strach, že byste to nepostřehli. Autorka - i když nevím, jak je to v originále -, zvolila pro oddělení pohledů jiný font písma, takže i kromě toho, jak o sobě mluví žena a muž, usnadnila i tyto přechody, které jsou nenásilné a zdaleka ne tak rušivé, jako bychom si mohli myslet.

Když jsem knihu četla před nějakými dvěma lety poprvé byla jsem do Bennetta zamilovaná až běda, skoro jsem doufala, že bych snad jednou mohla potkat takového kolegu, i když nevím, jak by se má povaha s tím vyrovnávala. Každopádně první čtení se mi neskutečně líbilo a byla jsem jím doslova unešená, druhé čtení, které jsem si naordinovala teď mě trochu nechávalo chladnou, možná to bylo tím, že jsem věděla, o co tam půjde. Byť mé nálady při čtení trochu ochladly, rozhodně to není mínus nebo něco, co by na knihu vrhalo špatné světlo a hovořilo tak, že je dobré si ji přečíst jen jednou a víckrát po ní nesáhnout. Ono léto k románům většinou láká a letní lásky k tomu svým způsobem patří.

Překvapujícím faktem, na nějž jsem narazila až při tomto čtení, je, že si postavy začnou tykat až na 190 stránce, ačkoli už mezi nimi hranice intimity několikrát padly. A je celkem "zvláštní", když si při oné chvilce vykáte. Nějak si to nedokážu představit.
Avšak nevraživost mezi Chloe a Bennettem je uchvacující, že někdy máte pocit, jako byste se od nich měli vzdálit, abyste jim ponechali soukromí, ale zároveň to nechcete, abyste náhodou nepřišli o nějakou skvělou část jejich hádky. Co bych mohla trochu vytknout je někdy až zbytečně nelichotivý slovník, ale v některých knihách z tohoto soudku to být má... takže to asi ani vytýkat nebudu.

Božský bastard rozhodně není špatným čtením, žádnou skvělou zápletku nečekejte - je to spíš boj ega nad rozumem.

SHRNUTÍ NA ZÁVĚR

Název knihy: Božský bastard (první kniha ze série)
Autor: Christina Laurenová
Nakladatelství: JOTA (beletrie)
Počet stran: 302
ISBN: 978-80-7462-380-6

Četli jste? Líbila se Vám kniha nebo spíš nelíbila? Podělte se v komentářích.

Na viděnou u dalšího článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám v doupěti?

Ano. 88.2% (15)
Spíš ano. 0% (0)
Ne. 11.8% (2)
Spíš ne. 0% (0)
Vůbec. 0% (0)

Komentáře

1 Eliška. Eliška. | Web | 4. září 2016 v 13:44 | Reagovat

Moc se mi líbí tvůj způsob recenze. Tenhle typ knížek mi nevím proč, prostě připomíná Padesát odstínů, ale z tvého popisku poutavější.

Oceňuji, že autorka popisuje pohled z obou úhlů. A pokud nebudu mít do čeho "píchnout", ráda si jí přečtu. :)

2 Kristýna Kristýna | Web | 4. září 2016 v 14:09 | Reagovat

[1]: Mnohokrát Ti děkuji za komentář i chválu. No nejsi daleko od pravdy, dalo by se v nich jistě nějakým způsobem nalézt jistou podobnost, ovšem snažím se tyhle knihy neházet do jednoho pytle. A ono po obrovském boomu s padesáti odstíny se spoustu autorek vrhlo na podobný styl knih. :-)

3 Medvěd Medvěd | E-mail | Web | 6. září 2016 v 12:08 | Reagovat

Nečetl jsem, asi ani nebudu. Je to spíš asi pro ženy nevím. I když ... :D ty sem dáváš takové tytyty knížky. O knize jsem, ale už v minulosti slyšel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama